Świąteczne upominki dla pracowników

Nadchodzi zima, a z nią sezon świąteczny. W wielu firmach w całym kraju panuje zwyczaj obdarowywania drobnymi upominkami pracowników przez pracodawców. Jest to oczywiście nieobowiązkowy zwyczaj, jednak większość właścicieli firm ma wygospodarowane fundusze właśnie na ten cel.

Prezentem na święta może być wiele drobnych rzeczy, które nie koniecznie muszą dużo kosztować. Bardzo popularne są różnego rodzaju słodkości. Mogą to być np. dobrej jakości czekoladki np. z alkoholem. Taki prezent z pewnością ucieszy pracowników. Nie trzeba nikomu mówić, jak dużą rolę w tworzeniu więzi pomiędzy pracownikiem, a firmą odgrywają tego typu małe nagrody i upominki.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych słodkości są np. czekoladki z logo firmy. Jest to trochę wyższy koszt niż zakup takiego produktu w sklepie bez loga, jednak czekoladki z własnym nadrukiem stanowią doskonałą formę reklamy. Możemy zamówić tego typu produktów większą ilość i potraktować to jako promocję dla naszych klientów oraz kontrahentów. Szczególnie w okresie świątecznym taki prezent (nawet drobny) sprawi ogromną przyjemność osobie obdarowanej, która z pewnością wróci do nas na zakupy także po świętach.

Decydując się na obdarowanie naszych pracowników upominkami, powinniśmy także zadbać o ich odpowiednie opakowanie. Możemy zapakować podarki samodzielnie lub też całość zlecić firmie, która przygotuje upominki i zapakuje je w sposób profesjonalny. Teraz wystarczy wręczyć każdemu z pracowników jego pakunek. Jak wspomniałem wcześniej, upominki nie muszą być bardzo drogie, nie muszą być to nawet rzeczowe upominki w postaci czekoladek lub innych prezentów. Mogą to być np. popularne w ostatnich latach bony zakupowe. Dzięki nim pracownik kupi sobie produkty, jakie będą mu potrzebne. Jest to coraz częściej wybierany sposób nagradzania lub promowania pracowników. Jeżeli więc nie mamy pomysłu na idealny prezent dla naszych pracowników, to warto zastanowić się nad wyborem najprostszej drogi, czyli wręczenia każdemu z nich bonów zakupowych, które każdy z pracowników wyda na potrzebne i przydatne mu produkty. Będzie to najlepszy z możliwych pomysłów na świąteczny upominek dla pracowników.