Prezenty dla nauczycieli na koniec roku szkolnego.

Powoli zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. Dla wielu uczniów będzie on bardzo radosny. Szczególnie osoby, które kończą ostatnie klasy liceum oraz technikum powinny mieć powód do dumy, oraz radości. Wstępują oni bowiem na nową drogę, w której czeka ich wiele przygód oraz także pracy. Jedni zdecydują się na kontynuowanie nauki na studiach, inni rozpoczną pracę lub będą chcieli odpocząć po wielu latach nauki. Od dawna jedną z tradycji jest obdarowywanie nauczycieli, a szczególnie wychowawców prezentami. Nie są to prezenty jak w przypadku dnia nauczyciela czy innych okazji i świat. Prezenty na koniec nauki są o wiele bardziej wyszukane i często drogie. Nie jest to jednak reguła.

Wszystko zależy od zamożności rodziców uczniów, którzy kończą szkołę. Prezentami na zakończenie roku szkolnego mogą być kwiaty, które są bardzo pięknym podziękowaniem za trud, jaki nauczyciele wnieśli w edukację naszych pociech. Bardziej wyszukanymi prezentami będą różnego rodzaju wyjazdy zagraniczne lub karnety na spa, lub siłownie. Wszystko zależy też od upodobań konkretnego nauczyciela.

Większość nauczycieli niechętnie podchodzi do tego typu droższych prezentów. Oczywiście jest im bardzo miło, że ich praca zostaje doceniona, jednak nie wypada przyjmować tak dużych podarunków. Sami dyrektorzy szkół nie mają nic przeciwko temu, aby ich nauczyciele przyjmowali takie prezenty, jednak nie pochwalają tak dużych wydatków ze strony uczniów i ich rodziców.

Do prezentów, które zawsze będą mile widziane przez nauczycieli, należą oczywiście różnego rodzaju słodkości jak czekoladki – dobrej firmy, a nie takie z marketu. Zawsze w dobrym guście będą też kwiaty. Warto jest zadbać o to, aby kwiaty były dobrej jakości i były interesująco ozdobione. Innym ciekawym i niezbyt kosztownym prezentem dla nauczyciela w podzięce za jego wkład w nasz rozwój może być np. wino. Dobre i markowe wino jest doskonałym prezentem praktycznie na każdą okazję. To, na co zdecydujemy się, powinno być uzależnione od możliwości wszystkich osób w klasie, a nie być fanaberią jednej czy dwóch bogatszych mam, które za swój cel życiowy postawiły sobie pokazanie wszystkim dookoła swojego bogactwa.